Jeden głos: jedna globalna tożsamość

Marki ciągle ewoluują i silna, globalna marka Barenbrug ma kluczowe znaczenie dla naszego przyszłego rozwoju. Przyczyni się to do stworzenia długotrwałych wartości powiązanych z marką w świadomości naszych klientów, pomoże nam zbudować zaufanie i lojalność względem marki, pozwoli wejść na nowe rynki, dotrzeć do klientów docelowych oraz przyczynić się do wzrostu wartości dodanej.

Czym jest marka i strategia marki?

Kwestia marki decyduje o tym, którą firmę wybierają klienci spośród innych. Nawet jeśli oferowane produkty są identyczne. Doskonałym przykładem jest woda niegazowana w butelkach. Jej wygląd, smak i cena są często prawie identyczne.

 

Dlaczego to, co znajduje się na butelce, ma wpływ na decyzję o tym, co kupujemy? Upraszczając, dzieje się tak dlatego, że marki sprawiają, że coś odczuwamy. Przywiązujemy się do marek, ponieważ sprawiają, że coś czujemy. Mogą to być odczucia względem nas samych lub wrażenie, jakie to wywiera na inne osoby.

 

Produkt: wyrób użytkowy wytwarzany przez firmę. Marka: przyczyna, dla której produkt jest wybierany – sposób, w jaki się wyróżniamy – nasza tożsamość i dusza.

 

Strategia marki dotyczy zrozumienia działalności naszej firmy i doskonalenia jej wydajności. Strategia opiera się na podstawowych zasadach w zakresie powodu istnienia i sposobu prowadzenia działalności przez naszą firmę i jej celem jest właściwa konfiguracja tych podstawowych zasad. Musimy wiedzieć, jakie wartości reprezentujemy, i wprowadzać je w życie. Dlatego przeprowadzamy badania wewnętrzne i zewnętrzne, aby uzyskać wgląd w postrzeganie naszej marki oraz przeanalizować rynek i odpowiedzieć na pytanie, jak przygotować się na przyszłość, aby wspierać rozpoznawalność, uznanie, a w efekcie sprzedaż.

back